Fitroll: masaż limfatyczny

Jaki jest wpływ masażu limfatycznego?

Masaż wykonany na urządzeniu Fitroll pobudza układ limfatyczny do pracy, co z kolei powoduje wzmożone zapotrzebowanie organów na tlen i substancje odżywcze. Dzięki podwyższeniu przepustowości naczyń limfatycznych szybkość krążenia limfy wzrasta, co przyspiesza i ułatwia wydalanie z organizmu substancji toksycznych i zbędnych produktów przemiany materii. Substancje budulcowe oraz witaminy powracają do krwiobiegu a toksyny wydalane są wraz z moczem. Dostarczone do komórek tłuszczowych odżywki i substancje odżywcze umożliwiają ich szybsze spalanie i redukcję masy.

Co to jest podczerwień?

Podczerwień jest promieniowaniem elektromagnetycznym o długości fal w zakresie od 780 000 do 1 000 000 nanometrów. W spektrum słonecznym (przy ziemi) stanowi 42,1%. Podczerwone fale słoneczne dają człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. To słoneczne promieniowanie podczerwone nosi nazwę promieniowania cieplnego lub ciepła głębokiego.

 

Głębokie ciepło podczerwone penetruje (nagrzewa) skórę, aż do warstwy podskórnej przez co:

  • aktywizuje krążenie i przemianę materii
  • wydala trucizny i substancje odpadowe
  • mobilizuje siły obronne organizmu
  • wzmacnia system immunologiczny
  • rozgrzewa mięśnie
  • likwiduje cellulit
Co to jest właściwie limfa?

Limfa w przeciwieństwie do krwi nie posiada organu, który ją pompuje (w przypadku układu krwionośnego takim organem jest serce). Limfa jest napędzana między innymi ruchem mięśni. Naczyniami chłonnymi pierwotna chłonka dostaje się do węzłów chłonnych i tam zostaje oczyszczona z wirusów i bakterii. Tak oczyszczona chłonka opuszcza węzły chłonne  naczyniami odprowadzającymi. Jeśli mamy siedzący tryb życia cyrkulacja ta zostaje zachwiana i spowolniona.

 

Zapraszamy na rollmasaż dla lepszej pracy układu limfatycznego i szybszej walki ze zbędnymi kilogramami!